6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Ја слушнала нејзината ќерка како разговара со некој во собата, па погледнала во снимката од камерата: Ја фатила главата и почнала да вреска

  Ешли ле Меј од Мисисипи претходната вечер забележала дека нејзината ќерка разговара со некој во нејзината соба.

  Иако само двете биле веќе некое време во куќата другите две сестри се со татко им кај баба, мајката не се грижела многу верувајќи дека ќерката може да страда за тато и да го замислува како зборува со него ноќе .

  Сепак, нешто не и даде мир. Затоа, таа мораше да ги погледне снимките од камерата на Ринг, кои беа инсталирани неколку недели порано.

  Надевајќи се дека по првата вечер, на видеото ќе открие што навистина се случува, мајката ја замолила својата ќерка да гледа филм, додека таа „видела нешто на својот лаптоп“. Ги стави слушалките за да не може да слушне што прави и го пушти снимањето.

  Прво слушна чудна музика, а потоа слушна машки глас од звучниците на фотоапаратот! Тоа не беше гласот на нејзиниот татко или кој било друг, познат за неа, па таа беше преплашена.

  „Здраво, бебе“, дојде од звучниците.

  Мајката се тресеше додека го гледаше видеото понатаму, а на тоа откри дека еден од хаkерите на компанијата Ринг за производство и инсталација на камери се здружил со девојчето и започнал да учи сè за животот и навиките на тандемите во куќата преку неа!

  Таа брзо истрча надвор со својата ќерка во автомобилот. Отишла да ја земе торбата, ги ставила потребните работи во неа и се упатила кон сопругот, другите ќерки и свекрвата.

  На патот, таа го известила Ринг за хакерот и неприфатливиот упад во нејзиниот дом, макар и на тој начин.

  „Тој и рече дека е Дедо Мраз и дека ќе и ги исполни трите желби. Беше многу вознемирувачко и бев многу исплашен. Му пишав на Ринг, ги пријавив, но не добив реакција на која се надевав. „Открив дека и некои други семејства имале слични искуства на крајот“, рече Ешли, која на крајот се врати дома со полна сила и нејзиниот сопруг ја деинсталираше камерата и ја смени бравата, пренесува „Објектив“.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.