6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Хороскопот вели дека лицата родени во овој знак се најдобри луѓе

  Доколку упорно околу вас ги задржувате погрешните луѓе и пријатели, тогаш е време да погледнете во ѕвездите.

  Еве 10 причини поради кои во вашиот живот би требало да запознаете барем еден Овен.

  1. Авантуристи се

  Тие се секогаш полни со луди и аватуристички идеи.

  2. Зрачат со позитивна енергија

  Нивната енергија им помага со леснотија да преминат и преку најголемите „сопки“ во животот. Сепак, тие најчесто се обвинуваат себеси кога нешто не тргнало по зацртаниот план.

  3. Оптимистични се

  Оваа нивна способност значително помага на луѓето кои ги опкружуваат, секогаш кога им се потребни поттик или поддршка.

  4. Лојални се

  Тие никогаш нема да ве изневерат или да ги издадат вашите тајни. Доколку пред Овен започнете да ги оговарате неговите пријатели, знајте дека тоа нема да има убав завршеток.

  5. Искрени се

  Тие никогаш не лажат од една едноставна причина – не знаат како!

  6. Независни се

  Знаат да се грижат за себе, и не сакаат да побараат помош дури ниту кога им е очигледно потребна.

  7. Посветени се

  Ова е особено убаво за нивните љубовни партнери, кои нема да мораат да се грижат дека по извесно време ќе бидат незабележени.

  8. Сакаат да даваат, но не и да земаат

  Тие се внимателни со парите и добри штедачи. Меѓутоа, Овните спаѓаат во онаа група на луѓе која повеќе се радува кога подарува, отколку кога зема подароци. Сепак, кога станува збор за нив самите, два пати ќе размислат дали да се почестат.

  9. Амбициозни се

  Секогаш тежнеат кон повеќе, и си поставуваат нови цели пред нив.

  10. Овните се комбинација од сите горенаведени особини

  Што ги прави одлични партнери или пријатели за цел живот.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.