6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фотографија која го обиколи светот: Лицето и било покриено со рани и сето тоа поради само една грешка

  Кога Тони Велт му покажала на светот фотографија од себе си пред и по добивање на рак на кожата сите занемеле.

  Лицето на оваа преубава мајка на 6- годишно дете било покриено со рани од една работота која сите често ја правиме.

  – Ако користите солариум повеќе пати во неделата, еве како може да ви изгледа кожата, после третманите за лечење на рак на кожа- гласел описот на фотографијата која ја објавила.

  Таа често користела солариум што довело до рак на кожата. После едне година терапии и лекување таа е добо, но борбата сеопак продолжува.

  Набрзо оваа фотофрафија се рашиила на интернет, а  свесноста за рак на кожа и пребарувањата за оваа болест пораснале.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.