6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сто доктори ја прегледале и никој не знаел што и е, а нејзината болест може да ја има секој

  Студентката Џение Миени била опседната со танцување, а денес едвај може да стане од кревет.

  Таа била во училишниот камп кога ја каснало крлеж и кога ја добила опасната болест.Откокот се  зголемувал, а докторите не знаеле за што станува збор.

  Следните 16 години посетила преку 100 доктори и специјалисти, а повеќето од нив и рекле дека се е во ред. Како што поминувало времето, нејзиното здравје се влошувало до точка што не можела да ги извршува ни најпростите работи. Губела меморија, а и имала когнитивни проблеми.

  Меѓутоа, откако изгледала видео за лајмска болест, отишла на доктор кој и кажал дека таа боледува од истото.

  Денес таа мора да зема бројни лекови за да ја поправи штетата која настанала со текот на годините.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.