6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Само една лажичка од овој зачин во вашето кафе и ќе му се случи ЧУДО на вашето тело

  Знаете дека циметот е еден од најкорисните зачини кои ги чуваме во кујнскиот шкаф. Тоа е дар од природата кој мора да научиме да го цениме со време. Освен по вкусот, циметот е познат и по своите лековити својства. Но, како да го вклучиме во нашето дневно мени без да мора да го менуваме вкусот на храната и пијалоците што ги консумираме?

  Што се случува кога ќе додадеме цимет во кафето?
  Само половина лажичка цимет може значително да го намали нивото на шеќер во крвта. Освен тоа, можеме да му кажеме збогум на лошиот холестерол и да живееме многу поисполнет начин на живот. Ова, се разбира, не е единственото корисно својство на кафеавиот зачин. Не само што е мирисна и дава шарм на секоја торта, туку и ја забавува брзината на преработка на храната, што го спречува наглото зголемување на шеќерот во крвта.

  Ако секој ден додаваме една лажичка од зачинот во кафето, ќе му помогнеме на имунолошкиот систем да биде посилен. Зачинот позитивно влијае и на циркулацијата на крвта.

  Кафето и циметот совршено се комбинираат. Нема ни да морате да го засладите пијалакот кој содржи кофеин, бидејќи оваа задача ќе ја преземе циметот. Доколку, сепак, сладоста не е доволна, можете да додадете малку мед. Ви предлагаме да се обидете да ги замените шеќерот и павлаката со половина лажичка цимет секој ден. Веднаш ќе ја почувствувате разликата.

  Ќе можете да се ослободите од вишокот килограми со забрзување на метаболизмот на многу миризлив начин. Верувајте му на циметот, неговиот вкус и лековити својства. Во никој случај не го потценувајте овој зачин, бидејќи има што да имате корист од него. Пијте го кафето со половина лажичка од ароматичниот прав и уживајте во многу посреќен и поисполнет живот!

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.