6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Пред да почине од рак мајка им оставила совети на своите дечиња – трогателно

  Ен МЕри Џејн Томас која е мајка на четири деца, за жал починала од рак, но пред да отиде на другиот свет им оставила неколку корисни совети и поуки за животот кои вреди да се прочитаат.

  „Благодарна сум што имав толку добар сопруг на своето патување низ животот. Сами можете многу да направите, но двајца можат да се направат сѐ. Благословена сум и со своите деца, сигурна сум дека без нив би била сосема поинаква и празна личност. Убаво е да имаш едно дете, а да имаш толку среќа со 4 ангели, тоа е чудо.“

  На оваа порака ги приложила 20-те совети за среќа:

  1.Сѐ што правиме во животот ќе ни се врати без исклучок.
  2. Сите можеме да си ја пишуваме сопствената среќа и не треба да дозволиме други да го прават тоа наместо нас.

  3. Сѐ што се случило во минатото нема моќ над нас, освен ако самите ние тоа не го дозволиме.
  4. Кога луѓето ќе ви покажат кои се навистина, не менувајте го мислењето.

  5. Грижата само ни ја одзема енергијата, подобро е таа енергија да ја пренасочуваме кон нешто корисно.
  6. Она во што веруваме е посилно од она што го сакаме. Секогаш постануваме она во што веруваме.

  7. Ако вашите молитви се само во облик на благодарност за она што го имаме, и тоа е во некои моменти од животот
  сосема доволно.
  8. Среќата која ја чувствуваме е пропорционална со љубовта која ја даваме.
  9. Ако сте наишле на неуспех, нека ви биде тоа мотив да не се откажете. Тргнете по друг пат.

  10. Верувајте ѝ на својата интуиција, така ретко лаже.
  11. Сакајте се себеси и учете цел живот. Таа љубов пружете им ја на други.
  12. Во сѐ што правите нека ве води страста.

  13. Љубовта не боли, дури преубаво е да се љуби.
  14. Секој нов ден е прилика за нов почеток.
  15. Сомнежот е сигнал за „не“. Кога се сомневате, бидете внимателни и добро размислете.

  16. И лошите моменти се составен дел од животот. Не заборавајте, тие не траат вечно, бидете трпеливи.
  17. Кога ви е најтешко, мислете на тоа дека ќе помине. Ништо лошо не трае вечно.
  18. Бидете верни на себе.

  19. Кога не знаете како понатаму, трпеливо чекајте.
  20. Во животот на некои прашања не наоѓаме одговор. Решението доаѓа тогаш кога најмалку се надеваме и кога најмалку очекуваме.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.