6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не ви стигаат пораки на вибер – на овој начин решете го проблемот

  Можно е и вие мака да мачите со вашата Вибер апликација, за која секако дека постои решение.

  Доколку воопшто не ви стигаат пораки од оваа апликација, доколку воопшто не кликнете на неа, време е да ги промените подесувањата на системот.

  Новата веризја на оперативниот Андроид систем има опција која поради штедење на батеријата ги исклучува позадинските процеси при заклучување на екранот или по одреден временски период па дури и Wi-Fi мрежата, па променете ги подесувањата така што Вибер засекогаш ќе остане вклучен на тие опции.

  Прво обидете се Вибер апликацијата да ја активирате да работи секогаш кога има Wi-Fi мрежа. Одете на Settings, па General, каде ќе пронајдете Always connected. На тој начин Вибер никогаш нема да се исклучува при мирување на телефонот, без оглед дали вашиот уред е заклучен или не.

  Вотор, обидете се со системот на телефонот, во менито Apps или Notofications, овозможете ги сите Вибер нотификации.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.