6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  И ГО УКРАЛЕ БЕБЕТО ОД БОЛНИЦА, НО ЕДНА ТРАГА ГО СПАСИ ЖИВОТОТ НА МАЛАТА ВИКТОРИЈА

  Оваа приказна е уште еден пример за моќта на социјалните мрежи. Многумина веројатно не мислат дека Фајсбук и Твитер можат на некому да му го спасат животот, но кога ќе ја слушнете приказната на Сајмон Бојксер и Мелиса Мекмахом и нивното новородено бебе ќе сфатите колку друштвените мрежи можатд а бидат корисни.bebe bolnica

  Се започна кога Сајмон и Мелиса го нишале своето новородено девојче Викторија во болничката соба, во тој момент влегла медицинската сестра и рекла дека Викторија мора да помине низ уште неколку стандардни испитувања. Сакајќи го најдоброто за своето девојче ја дале на сестрата. Меѓутоа работите не излегле како што се очекувало…

  Се воспоставило дека таа мeдицинска сестра воопшто не работела во болницата. Таа дури и не била сестра. Вработените од болницата веднаш ја повикале полицијата која за кратко време дошла и направила темелна истрага, полицијата пронашла снимка на која се гледа како жена ја напушта болницата и влегува во цревн автомобил .Парот решил ова да го сподели на социјалните мрежи со надеж дека може да биде во корист на истрагата.

  Потоа се случило нешто неверојатно…

  Шарлин Плант, Марк Андре, Мелизан Берџерон и Шарлин Берџерон седеле дома пред компјутерот кога ја виделе оваа објава на Фесјбук. Бидејќи немале никакви планови за тој петок, решиле да излезат надвор и да го побараат црвениот автомобил. Додека се возеле наоколу, Мелизан на својот телефон добила нотификација која променила се…

  Била фотографијата на осомничената, која Шарлин ја видела претходно.

  Жената од фотографијата била соседтка на Шарлин Планет. Сомневајќи дека се вратила таа дома со украденото бебе, Шарлин и тројцата енјзини пријатели одлучиле да ја истражат зградата во која живеела, а пред неа и го виделе автомобилот Тојот Јарис. Брзо, но тивко се собрале пред станот на осмничената и почлнале да слушаат што се случува внатре.

  Од станот се слушнала вода, што значело дека енкој дефинитивно е внатре. Брзо повикале полиција и ја упатиле до станот на осмничената. За неколку минути, бебто било спасено. Оваа приказна навистина е неверојатна и покажува колку содцијалните рмежи можат да бидат важни во итни ситуации.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.