6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Исповед на девојка која работела на луксузна јахта – ги открива мрачните тајни на богаташите

  Емили Варбуртон – Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

  И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

  -Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

  -Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

  Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

  Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

  -Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

  -Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

  Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

  И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

  -Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

  -Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

  Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

  Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

  -Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

  -Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

  Таа признава дека се и се исплатело, затоа што платата после тоа и била висока, а стилот на живот раскошен. Освен платата стјуардесите добивале и бакшиш, кој се качува до неколку десетици илјади долари неделно ако имате среќа. Иако не сака да открие колку точно заработувала, тврди дека не и било доволно. Посебно затоа што работниот ден и траел и до 17 часа.

  Како што вели, знаеле да застанат на луксузните пристаништа, како што е она на Корзика, а вработените на јахтата немале време ниту да се симнат од таму да го разгледаат градот.

  -Понекогаш сте преморени и кога гостите ќе заминат од јахтата, само саката да убиете околу два час, раскажува таа.

  Меѓу славните гости кои често пловеле на јахтите се Бијонсе, Џеј Зи, Леонардо Ди Каприо и Кортни Кардашијан.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.