6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  За да го одвикне сопругот од пиење му ставила рицинусово масло во пивото, па го убедувала дека се работи за алергија

  Мексиканка е приведена и чека обвинение за труење на нејзиниот сопруг , кому му ставала лаксативи во пивото за да го одвикне од пиење.

  Уморна од навиката на сопругот да пие, една жена од Мексико решила да го натера да мисли дека станал алергичен на алкохолни пијалоци со вбризгување природни лаксативи како рицинусово масло и екстракт од слива во неговото пиво.

  По консултациите на разни веб-страници и форуми, Мишел Н., млада жена од мексиканската држава Синалоа, смислила план да го натера сопругот Хозе Брејан да престане да пие.

  Таа добила мешавина од рицинусово масло и екстракт од слива и почнала да му става по неколку капки во шишињата со пиво за да постигне постепен лаксативен ефект. Хозе подоцна и ’кажал на полицијата дека сметал дека е чудно што неговата сопруга постојано се нудела да му донесе пиво, но тој едноставно„ дозволил да биде сакан и разгалуван “, пренесува Oddity Central.

  Бидејќи природните лаксативи почнале да ја вршат својата магија во цревата на Хозе, сопругата се обидела да го убеди дека дијарејата е знак на алергија, најверојатно од алкохол. Но, тој почнал да пие апчиња за стомак и продолжил да пие нормално. Дури и се шегувал со жената дека тоалетот е близу, за да нема проблеми.

  Од очај, за да го натера да престане да пие, таа почнала да му става повеќе лаксативи во пивата. Следното утро, дијареата на Хозе Брејан се влошила толку многу што не можел да стигне во тоалет. Симптомите, вклучително и тешка дехидрираност, станале толку лоши што сопругата немала друг избор освен да го однесе во локалната болница.

  На прашањето за причината за дијарејата, човекот наводно им кажал на лекарите дека никогаш повеќе нема да пие пиво, зашто покрај непријатноста во стомакот, страдал и од тешки грчеви.

  Мексиканската Вангардија пишува дека жената на крајот му признала на својот сопруг дека е виновна за неговата дијареја. Мишел е приведена во притвор и го очекува обвинението.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.