6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еден милион долари за најдобрата учителка на светот

  Учителката од Велика Британија, Андрија Зафираку, е добитничка на наградата од еден милион долари, која ѝ е доделена на Глобалниот форум за образование во Дубаи. Таа се најде меѓу 50 финалисти.

  Глобалниот форум за образование и вештини се одржува шести пат и претставува најзначаен светски собир на лидери во образование.

  Меѓу оние што одржаа говор на Форумот беа Никола Саркози, Ал Гор, Џулија Гилард и Ирина Бокова.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.