6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Докторите и кажале дека никогаш нема да може да има деца, но судбината си поиграла со неа: Сега има близнаци кои се родени во различни денови

  Џес Келин (31) од Британија се породила на почетокот на годината и роди две прекрасни момчиња. Само пред една година, овој чин беше невозможна мисија во нејзиниот живот, а сега таа и нејзиниот сопруг Крис (34) се заслужено на насловните страници на водечките европски портали.

  Лекарите и рекле на Џес пред околу десет години дека има тело на многу постара жена и дека нејзините јајници се како оние на 45-годишни жени. Тоа беше страшен удар за мене. Не можев да верувам дека никогаш нема да останам бремена. Не се предадов, рече essес, пренесува Дејли меил.

  Благодарение на големата љубов помеѓу нејзиниот сопруг Крис и неа, парот со години се обидувал да го направи она што најмногу го сакал. Кога полека кренале раце од сè, Џес забременила пролетта 2020 година.

  – Во најлошото време, кога започна епидемијата. Но, знаевме дека ни е судено да имаме дете, а не деца. Кога ни рекоа дека носам близнаци, на нашата среќа и немаше крај, истакнува Џес.

  И тогаш се случи славниот 19 јануари, кога осум минути пред полноќ, се роди малиот Ерик. Десет минути подоцна, се роди Алберт. Значи, 20 јануари.

  – Животот си поигра со нас и со нив. Близнаци, а родени во два различни хороскопски знака – Ерик е Јарец, а Алберт – Водолија. И тие воопшто не си личат. Потполно се различни. Различна боја на коса, тие се сосема различни и кога спијат, јадат. Неверојатно, вели Крис.

  Дури и лекарите беа воодушевени да констатираат дека ова е најчестото влијание на судбината. Судбина што ги награди за целиот труд и не се предадоа и покрај лошитепрогнози.

  – Поминавме четиринаесет години заедно, и сега нè чека вистинска авантура. Едвај чекаме, изјавува Џес.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.