6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку го забележите ова на својот јазик веднаш на доктор – тоа е прв знак за тешко заболување

  Одредени промени може да ни кажат многу работи за нашето здравје. Така и промените на јазикот укажуваат на одредени промени.

  Појавата на тенки бели слоеви на јазикот со црвени точки може да значи дека немате енергија, дека ст анемични, уморни и немате апетит.

  Жолта бој односно тенок слој на средината може да значи кожни проблеми, дехидрираност и проблеми со варењето.

  Отечен јазик и појава на бели слоеви значи проблеми со метаболизмот.

  Појава на црни флеи на јазикот значи проблеми со циркулација, проширени вени, болки во градите.

  Никогаш немојте да игнорирате кога ќе ги видите ваквите симптоми. Доколку ги забележите на време, тоа ќе биде подобро за вас.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.