6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од сè, кога му кажав дека знам, неговата реакција ме погоди!

  Една работа особено ја изненадува

  Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“ Колин Нолан, а нејзиното признание оставило многумина без зборови.

  „Мојот сопруг и јас сме во брак многу долго време и имаме две деца, а неодамна дознав дека тој има афера која трае речиси една деценија. Аферата ја започнал со жена која ја познава од детството, кога бил во посета на родниот град.

  Колку што знам и таа е мажена со три деца. За аферата ми кажа сестрата на мојот сопруг, која беше многу лута на него и мислеше дека треба да знам за тоа“, пишува очајната жена.

  Таа е изненадена што нејзиниот сопруг, како што вели, воопшто не се кае, што никогаш не и се извинил или никогаш не и објаснил зошто има друга жена. Напротив, тој се однесува како сопругата да не прашува за тоа и нема право да се лути што последните десет години од нивниот брак биле во врска со друга жена.

  „Во моментов не разговараме и не знам што да правам. Се чувствувам понижено затоа што целото негово семејство знае за тоа, а помислата дека другите луѓе во нашето соседство дознаваат за тоа е ужасна за мене“, продолжи таа.

  Наскоро стигна одговорот на Колин.

  „Мислам дека треба да ја преземете контролата над вашиот живот. Одлучете што сакате и направете план. Многу е тешко кога партнерот не сака да комуницира со вас. Тој е лут што е разоткриен, но не зборувањето всушност не е опција, дури и ако се согласувате дека бракот е завршен и дека ќе го прекинете.

  Го разбирам понижувањето и чувството на срам што ова ти се случувало зад грб со години без ваше знаење, но нема од што да се срамите, луѓето сигурно ќе ве поддржат. Навистина е страшно да се започне одново кога сте со некого долго време и сте изградиле живот со него, но штом ќе почнете да правите чекори кон нов живот, вашата самодоверба ќе расте и вашиот страв ќе исчезне.

  Доколку вашиот сопруг не сака да учествува, ви предлагам сами да одите на советување, кое ќе ви помогне целосно да разберете се и да почнете да се справувате со тоа на вистински начин“, вели советничката.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.