6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Баба храни вака домати повеќе од 30 години: Го послушав нејзиниот совет и не се каам

  За доматите да созреат порано, да бидат големи, слатки, сочни, не заборавајте да ја спроведете оваа едноставна исхрана во октомври.

  Предметниот метод за негување на доматите е познат уште од времето на сока и сè уште не ја губи својата важност!

  Се што ви треба за оваа намена се кофа вода, јод и свежо млеко (уште подобра сурутка ако можете да ја набавите од село).

  Разредете 1 лажица масло. јод од аптека во 10 литри вода + додадете 1 литар свежо млеко (сурутка).

  Користете ја оваа смеса за наводнување на доматите, со цел да биде околу коренот на растението.

  Доматите не се разболуваат, побрзо созреваат! Најдобро е да се обработи за време на цветањето. Пробајте го – нема да зажалите!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.