6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Се омажи на 16 за 34 години постар актер, а тој изгуби сè поради неа: Потоа го „шутна“, сега ужива и го покажува прекрасното тело (ФОТО)

  Папараците неодамна ја уловија старлетата и инфлуенсерка Кортни Стоден на луксузна јахта во Калифорнија, а атрактивната дама ги привлече воздишките на минувачите во тесен фустан со деколте што ги истакна нејзините бујни гради и витката фигура.

  Кортни беше фотографирана во друштво на својот вереник Крис Шенг, а двојката помина романтичен викенд на јахта за да го прослави 27 -от роденден на оваа русокоса. Ги послужуваше приватен готвач, а парот постојано разменуваше нежни допири и бакнежи.

  Патем, Шенг ја запроси Кортни во мај оваа година само неколку месеци по почетокот на врската, но тие се уште не планираат да стапнат на луд камен.
  Крис Шенг и Кортни Стоден

  – Кога Крис ме запроси, се обидов да му кажам дека не сум подготвена да се омажам во блиска иднина и тој го прифати тоа. Ми рече дека имам време колку што сакам, но дека тој никогаш нема да замине, изјавила таа неодамна.

  Ако навистина се омажи за Шенг, тоа ќе биде втор брак на славната 27-годишна девојка, а во првиот влезе како тинејџерка. Имено, Кортни имаше само 16 години кога се омажи за тогаш 50-годишниот холивудски актер Даг Хачисон во Лас Вегас, а оваа врска долго време предизвикуваше големи контроверзии во јавноста.
  Кортни со Даг Хачисон

  Хачисон (61), најпознат по улогата на негативец во култниот филм „Зелена милја“, минатата година во голема исповед откри дека кариерата му пропаднала поради бракот со Стоден, и дека ги загубил семејството и пријателите. Тој посочи дека можел да претпостави дека разликата од 34 години ќе предизвика реакции во јавноста, но дека бил шокиран од фактот дека му недостасуваат добри ангажмани поради тоа.

  – Таа имаше 16 години, а јас 50, и знаев дека ќе привлече внимание, но не сфатив какво влијание навистина ќе има. Не мислев дека менаџерот и агентот ќе ме напуштат после тоа. Бев на црната листа, го загубив семејството и пријателите. Одеднаш бев на Титаник и сите бегаа, освен јас и Кортни. Тој, исто така, истакна дека не верува во концептот на жалење, но дека би сменил некои работи во животот доколку може. Бракот со Кортни, сепак, не е еден од нив. Не жалам за ништо. Тоа беше прекрасно и моќно патување. Слатко-горчливо патување со Кортни, рече тој за Фокс њуз.

  Двојката се разведе во 2017 година, а Даг истакна дека после тоа бил целосно финансиски уништен. Кратко потоа, Кортни излезе и рече дека се чувствува „апсолутно искористена“ за време на нивниот десетгодишен брак.

  – Се плашев да зборувам за тоа колку се чувствувам како жртва и колку сум била вербално малтретирана во текот на 10 години брак, бидејќи бев дете и тој имаше 50 години кога се венчавме. Но, сега сум жена и време е да облечам панталони за големи девојки и да зборувам за она што е важно. Се чувствував заробено, изманипулирано и понекогаш напуштено од сите. Растејќи во таква средина – тоа беше осамено и темно место. За Даг морам да кажам – дека секогаш ќе го сакам, но и секогаш ќе му се лутам. Ме остави, повеќе како девојка отколку како жена, да се чувствувам збунето и инфериорно.

  Ќе ги надминам овие работи и ќе ти посакам добро. Но, те молам, никогаш повеќе да не го правиш ова на малолетничка. Тоа не е во ред, дури и ако родителите се согласуваат. Почекајте оптимално време пред свадбата. Децата не се на твое ниво. Секогаш ќе те сакам без разлика на се. Биди подобар. Каква што што ќе бидам и јас, заклучила таа.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.