6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овие села ви даваат бесплатно земјиште, домување и работа: Треба да исполните само 1 услов

  Поради стареењето на населението, многу мали градови во Германија, вклучувајќи го и Отенштајн на северот на земјата, отидоа дотаму што ги затворија училиштата, пишува Фајненшл тајмс.

  Поради ова, владетелите на споменатото село ги повикуваат младите брачни парови со деца од целиот свет да се населат во инаку идиличното место, каде што им е загарантиран мирен и пријатен живот.
  Според последните информации на Обединетите нации, бројот на населението во Германија во 2016 година паднал на 74,5 милиони, пренесува SNEWS7 .

  Поканата за семејства со деца најпрво беше објавена на веб-страницата на германските амбасади низ светот.

  Се прецизира дека семејствата во рок од три години ќе можат да добијат бесплатни општински парцели и да градат куќи.

  Се вели и дека нема да имаат проблеми со пари, бидејќи има и многу слободни места. Сепак, познавање на германски јазик е предност.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.