6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Невестата спиела со идниот свекор пред свадбата, нема да ви се верува што се случило после два месеци…

  Еден млад човек по име Џејк одлучи да им открие што им се крие во срцето на своите следбеници во социјалната платформа ТикТок. Американецот зборува за големата семејна траге дија што го снајде.

  Џејк ја најде совршената девојка, буквално како да излегла од неговите соништа. Всушност, тој е заљубен во неа уште од училиште и двајцата се во врска повеќе од 10 години.

  Џејк одлучи да ја претстави својата избрана на своето семејство ѝ им рече дека решил да се ожени со убавицата. Неговите родители го одобрија неговиот избор.

  Тогаш Џејк реши да организира семејно патување. Ги зеде родителите и девојката од неговите соништа и отиде на село.

  Во тој момент, сепак, нешто тргна наопаку. Малку подоцна, Џејк дозна дека неговата девојка спиела со неговиот татко за време на празниците. Но, ова е далеку од најлошото што му се случи на младиот човек.

  Можеби овој факт би останал тајна, но излегува дека девојката останало бремена од нејзиниот иден свекор.

  Џејк не можеше да гледа во својата сакана долго време, дури и да го прекине контактот со неговиот татко долго време. Со текот на годините, сепак, Џејк можеше да му прости на својот родител.

  “Сега имам мирна врска со татко ми. Тоа се случи пред неколку години”, додаде тој на видеото на своите претплатници.

  Објавата на Интернет собра над 6 милиони прегледи. Некои едноставно не можеа да поверуваат што му се случило, додека други почнаа да му изразуваат сочувство на Џејк , кој се појави како протагонист на трагичната ситуација.

  „Ова е премногу одвратно за да биде вистина“, „Ти си човек со добро срце, никогаш повеќе не би го погледнал татко ми“, „Па, таа можеше да спие со татко ти сите 10 години, за што си сигурен. „дека не е“, пишуваат корисниците под видеото.

  Сепак, Џејк не одговори на никакви коментари. Секако, дури и само раскажувањето на неговата приказна го чинеше многу напор.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.