6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Маж ја остави сопругата преку писмо, а кога го прочитал нејзиниот одговор сигурно се онесвестил

  „Драга жено,

  Го пишувам ова писмо за да те известам дека те оставам засекогаш. Јас бев добар сопруг седум години, но не добив ништо за возврат. Последните две недели беа особено ужасни. Капката што ја прелеа чашата беше повик од твојот шеф, кој рече дека си ја напуштила работата.

  Минатата недела се врати дома и не забележа дека имам фризура која е невообичаена, го подготвив твоето омилено јадење за вечера, па дури и облеков нови свилени гаќи.

  Изеде сè за две минути, ја гледаше твојата сапунска серија и отиде директно да спиеш. Не сум слушнал да речеш дека ме сакаш, не сакаш да сториш нешто што ги врзува мажот и жената.

  Или се гледаш со некого, или не ме сакаш повеќе. Во секој случај, те напуштам!
  Твојот поранешен сопруг.

  Одговорот на жената:

  „Драги поранешен мажу,
  Долго време, ништо не ме задоволи како твоето писмо.

  Во право си, ние сме во брак веќе седум години. И што викаш? Добар сопруг, а? Ха, ха, далеку си од тоа, далеку ..

  Гледам сапунски серии бидејќи ми стана досадно твоето готвење. На крајот на краиштата, во последно време ни тоа не помогна многу.

  Ја забележав твојата нова фризура минатата недела, а сè што сакав да кажам беше: „Изгледаш како баба!“. Бидејќи мајка ми ме научи да кажувам добри работи или да молчам, се решив да молчам.

  И кога го готвеше моето омилено јадење, мора да ме мешаше со сестра ми, затоа што не јадам свинско месо веќе седум години.

  Патем, за твоите нови свилени гаќи … Забележав, но немав коментар кога видов дека тие сè уште имаат етикета од 49,99 долари. Веројатно е случајност, но токму тоа утро, сестра ми позајми 50 долари од мене…

  Без оглед на тоа, сепак те сакав и мислев дека ќе ги решиме сите наши несогласувања. Така, кога ја освоив лотаријата од 10 милиони долари, ја напуштив работата и купив два билети за Јамајка. Но, кога се вратив дома, го најдов твоето писмо. Па, што да кажам, ништо не се случува без причина …

  Се надевам дека ќе бидете среќни во вашиот нов живот. Мојот адвокат рече дека благодарение на твоето писмо, нема да ги добиеш парите од мене. Па … Поздрав срце!

  Твојата поранешна сопруга, богата и слободна!

  П.С. Не знам дали некогаш сум ти кажала, но сестра ми Карла на раѓање беше Карло…

  Имајтe убав ден! “

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.