6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно

  Ние бевме во брак 12 години, а потоа тој одлучи дека е време да се разведе. Иако на почетокот бев изненадена, кога размислував за нашиот брак сфатив дека сум ја уништила љубовта одамна.

  На сопругот немаше друг избор освен да ја закопа.

  Еве што направив:

  Не му покажав дека го ценам, дека сум му благодарен
  Затоа што мислев дека не е потребно – дека тој веќе знаеше се. Бевме во врска 6 години, а потоа поминавме 12 години во брак. Не мислев дека треба да му ласкам …

  Не го прифатив каков што е навистина …
  Сакав тој да биде херој на романтичен филм што ми се случуваше во главата. Јас инсистирав да ме однесе на долги прошетки, иако тој не беше таков тип. Го натерав да ме слуша со часови додека му кажувам за секој момент од мојот ден, иако тој очигледно сакаше да чита или само да гледа во телефонот ….

  Водењето љубов стана рутина …
  Тој работеше напорно, и јас некако дојдов до точка кога само ја исполнував мојата брачна должност.

  Мислев дека тој мора да биде со мене секогаш и во сè!
  Имам проблем -ќе се јавувам на сопругата. Нешто треба да се поправи, среди, купи – ќе се јавам на сопругот. Беше толку лесно и едноставно, што дури и не забележав да го повикувам поради глупостите што можам да ги решам самостојно.

  Престанав да го гледам како човек.
  Едноставно, бев со него толку долго што дури и не забележав дали тој ќе се здебели, ќе ослабе и сл. Тоа го натера да се чувствува невидлив покрај мене.

  Очекував да биде цело време со мене – освен кога беше на работа.
  Си помислив: тој е мојот сопруг, со кој друг ќе биде од мене. Кога тој одеше на игри, јас одев со него. Тој немаше свое време – само нашето. Ги знаев кодовите од неговата е-пошта, Фејсбук, Инстаграм, телефон …

  Кога ќе му за sвонеше и телефонот, одговарам. Кога ќе пристигне пораката – одговарам. Едноставно, не гледав ништо лошо во тоа.

  Кога нешто не чинеше во бракот – го обвинував.
  Му реков: “Треба да работиш малку повеќе!”.

  Имам таква природа што сè претворам во драма.
  Знаев дека го мрази, но мислев дека повеќе ме сака. Сепак, тој стигна до точка во која веќе не можеше да толерира. Често велеше: “Тоа е како да живееш во театар! Од се правиш драма!”

  Бев лута “како тој не знае што мислам. Па, ние сме заедно толку долго, тој треба да знае сè за мене, секоја промена на расположението …”
  Некаде на патот, помислив дека може да ми го прочита умот, дека веќе нема потреба да му кажувам сè искрено и отворено.

  И тогаш еден ден реши да замине. Отпрвин бев шокиран и сето ова, горе, излезе на виделина. Му направив страшна драма, а потоа посесивно решив дека не може да ме остави.

  Бидејќи беше упорен во својата одлука, се разведовме. Дури со години подоцна, сфатив што грешам. Заклучив дека веројатно несвесно ја убив неговата љубов кон мене, бидејќи престанав да го сакам како маж и сопруг. Чекав, како и секогаш, да го реши проблемот.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.