Истражувањата покажуваат дека се почести и побројни се смртните случаи како резултат на запушени крвоносни садови.

Затоа се запрашавме зошто никој не информира за брзи и едноставни начини на прочистување на крвоносните садови и грижа за срцето?

Сите знаеме дека, многу е полесно да се претпазиме пред да настане здравствен проблем отколку да се лекувам одкога ќе се појави проблемот. Интернет енциклопедијата е преполна со рецепти за прочистување на крвоносните садови.

Еве дел од нив:

За еластичност на крвоносните садови, измешајте една чаева лажичка лимонов сок, мед и сончогледово масло и испите го на празен стомак. Прочесот повторувајте го 10 денови.

Или, смешајте 1 чаена лажичка мед и сок од половина лимон во 3/4 чаша топла преварена вода. Конзумирајте го 10 дена пред спиење.

За да ги прочистите садовите, блендирајте 2 цели лимони, додадете 2 лажички мед, разбркајте ја смесата и префрлете ја во стаклен сад. Оставете да одседи 24 часа. Конзумирајте по 2-3 лажички со час секој ден.