6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Tри дена имал ЗАПЕК: Лекарите му откриле ШОКАНТЕН предмет во ЦРЕВАТА

  Лекарите откриле шокантен предмет заглавен во цревата на маж по три дена запек

  Иранец чија сопруга го однела во болница поради запек ја криел тајната на вистинската причина.

  Лекарите подоцна опишале како извадиле огромен туѓ предмет од неговиот ректум кој бил таму три дена.

  Сопругата го донела 50-годишниот неименуван маж во болница откако се загрижила за неговиот недостаток на апетит, болки во стомакот и запек. Тој немаше други загрижувачки симптоми и не беше болен.

  Но, по томографијата, шокантната вистина излезе на виделина. Таа покажа полно шише со вода од 250 ml заглавено во карлицата. Дното се заглави во ректумот, па дури и влезе во дебелото црево, додека горниот дел од шишето беше на околу 10 mm од отворот на анусот.

  Молчеше поради срамот, а само по среќа не си ги дупна цревата. после тоа бил однесен директно на операција.

  Откако мажот поминал пет дена на болничкото одделение, се уште немало знаци на внатрешно оштетување и бил отпуштен. Тој бил упатен на психијатриска клиника, како што пишува во „Клинички извештаи за случаи“, бидејќи е забележано дека има депресија.

  Експертите велат дека во повеќето случаи, туѓи предмети се вметнуваат во анусот за сексуално задоволство.
  Најчесто се опишуваат „пластични или стаклени шишиња, краставици, светилки, како и светилки, рачки со секири, метли, моркови, дрвени или гумени инструменти“.

  Во случај на туѓи предмети кои мора да се отстранат хируршки, повеќе од две третини од пациентите се мажи на возраст меѓу 30 и 40 години. Некои хирурзи сугерираат дека преваленцата се зголемува, се вели во весникот. „Пациентите може да се жалат на симптоми како што се двосмислена абдоминална болка, ректално крварење, болка, а понекогаш и запек.

  Одложувањето на третманот – обично поради срам – ја комплицира веќе опасната ситуација, велат лекарите. „Компликации како што се одложена перфорација или обилно ректално крварење може да се појават дури и по отстранувањето на предметот.

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.