6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Запознајте се со најверните хороскопски знаци

  Раковите се хороскопски знаци кои најмногу се склони кон безбедна врска исполнета со љубов, во која нема место за неверство. Ракот никогаш не е...

  ФОТО: Пролет во дворот – 12 креативни идеи за уредување на градини

  Зеленилото и цвеќињата се нешто што секогаш дава доза свежина и позитивност без оглед каде се поставени. Градините се одличен начин за да додадете зеленило...

  Астрологијата ве открива: Кои се карактеристиките на вашиот подзнак?

  Подзнакот е важен аспект во хороскопот на секој човек, па затоа вреди да откриете кои лични карактеристики потекнуваат од него.

  Како да сфатиме дека сме го избрале вистинскиот партнер?

  Ова прашање си го поставуваат како мажите така и жените во сите фази на односите: од првата средба до свршувачката. Сите среќни парови имаат...

  Најсекси црти на секој хороскопски знак

  Различните Хороскопски знаци се привлекуваат. И секој од нив има свој специфичен шарм. Тешко може да биде објаснето од науката како и зошто, но...

  Проверете дали вашата врска има иднина

  Ако ги поседувате следниве карактеристики во Вашата врска тогаш дефинитивно Вас ве очекува светла и убава иднина... Се прифаќате еден со друг онакви какви сте Ако имате...

  ФОТО: Најапсурдните селфи фотографии кои некогаш сте ги виделе! Ќе се фатите за глава!

  Овие дами, како и повеќето можат да се фотографираат насекаде и во секое време. Тие се луди по селфи фотографиите и се подготвени на...

  РЕЦЕПТ: Торта црното кадифе – неверојатна хармонија меѓу кафе и чоколадо, која ќе Ви ги погали сетилата како вистинско кадифе

  Недела е вистинско време да направите вкусна чоколадна торта и да уживате со Вашето семејство додека ја јадете. Ние Ви нудиме неверојатен рецепт за...

  Големината не е битна: Еве што навистина предизвикува оргазам

  Клучот за доживување на сексуалниот врв е поврзан со физичките аспекти...

  Вака би изгледало утрото доколку сите хороскопски знаци живеат заедно

  Дали би можеле да замислите ситуација во која дванаесетте хороскопски знаци живеат заедно во еден стан? Тоа значи дванаесет различни карактери на едно место. Утрото,...

  Сексот секогаш треба да завршува со оваа поза

  Луѓето се многу различни во своите мисли и емоции, но всушност делуваат како еден голем заеднички организам. Ова се однесува и на сексуалните навики. Повеќето...

  Според астролозите: Луѓето од овој знак се најдобри за партнери и пријатели

  Доколку упорно ги избирате несоодветните луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите.