6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тони Паркер стави крај на репрезентативната кариера

  Тони Паркер еден од најдобрите плејмејкери во историјата на европската кошарка, долгогодишен член на Сан Антонио Спарс, по поразот на Франција од Шпанија 67-92,...

  Кошарка: Србија славеше над Хрватска

  Кошаркарите на Србија го добија балканското дерби против Хрватска (86-83) на Олимписките игри во Рио де Жанеиро и изборија полуфинален меч против селекцијата на...

  МЗТ го отвори фан-шопот

  На простор од околу 200 квадратни метри, во склоп на спортскиот центар „Јане Сандански“, во средата официјално беше отворен „Спорт М Аутлет и МЗТ...

  Трофеј Македонија: Дебитира Тревис, Дујковиќ повреден

  Од среда до петок (17-19.08.2017) Спортскиот центар Јане Сандански ќе биде центарот на балканската репрезентативна кошарка и домаќин на меѓународниот турнир - Трофеј на...

  Кошарка: Балканско класико Србија-Хрватска

  Репрезентациите на Србија и Хрватска ќе се борат за пласман во полуфиналето на кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Хрватска во последниот...

  МЗТ стартуваше со подготoвките

  Со четворица од досега потпишаните странци, без тројцата македонски репрезентативци и со играчи од младинскиот погон,  МЗТ Скопје Аеродром ги почна подготовките за новата...

  Совршен дечко – ова се неговите особини

  Жените не сакаат пасивен, покорен маж кој ја запоставува својата личност за да ја усреќи својата драга, но ни оној кој не ги почитува...

  Хороскопот вели дека лицата родени во овој знак се најдобри луѓе

  Доколку упорно околу вас ги задржувате погрешните луѓе и пријатели, тогаш е време да погледнете во ѕвездите.

  Вонредна седница на Собранието, Пратениците ќе расправаат за состојбата со поплавите

  Собранието на Република Македонија во недела напладне ќе ја одржи посебната седница посветена на состојбата во поплавените подрачја од невремето што се случи на...

  Спасовски: Солидарност со граѓаните, апелираме за поголема вклученост на институциите

  Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, заедно со волонтери и активисти на СДСМ, со поддршка на специјализирани возила и во саботата се со жителите...

  Лето во Одеса: Кога Балканецот ќе се соочи со нешто уште понепредвидливо од себе

  Балканот во европски рамки се уште најчесто важи како за подрачје кое е непредвидливо и само по себе се коси со секаква логика на...

  ОИ: Ограбен португалски министер

  Португалскиот министер за образование Тијаго Брандао Родригез бил ограбен во Лагуна Родриго де Фреитас, каде што се одржуваат натпреварите во веслање на Олимписките игри...