6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошаркарите со пораз ги завршија квалификациите

  Македонските кошаркари со пораз ги завршија квалификациите за Евробаскетот во 2017 година. Во Солнок, во последниот меч Унгарија славеше над Македонија со 63-61. Македонија ја...

  Раца може да ги пакува куферите

  Македонската кошаркарска репрезентација во Унгарија во саботата го игра последниот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Без оглед на исходот на натпреварот,...

  Спектакл во Скопје: Антиќ и Фенербахче ќе го разубават 70-годишниот јубилеј на Работнички

  Кошаркарскиот клуб Работнички го најави спектаклот кој ќе се случи на 30-ти септември и кој ќе биде дел од 70-от роденден на клубот. Гостин...

  Кошаркарите во Унгарија, Тревис на одмор во САД

  Македонската кошаркарска репрезентација без натурализираниот Ромео Тревис ќе го одигра последниот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство. Македонија, в сабота, ќе гостува во...

  Дебакл, кошаркарите останаа без пласман на ЕП

  Кошаркарската репрезентација на Македонија ги загуби сите шанси за пласман на Европското првенство кои ќе се одржи наредната година. Македонија во претпоследното коло загуби...

  Нов допинг скандал, вмешани сестрите Вилијамс?

  Документите кои ги објавува хакерската група не откриваат какви дијагнози имале спортистите на кои Светската анти-допинг агенција (WADA) им дозволила да ги употребуваат споменатите супстанци.

  Извлечени групите за натпреварите во БИБЛ

  Македонските преставници во новата сезона во Балканската кошаркарска лига (БИБЛ), во понеделникот ги дознаа имињата на противниците со кои ќе се сретнат во првата...

  Американецот Томас нов плејмејкер на МЗТ

  Американскиот кошаркар, Тори Томас (31 год., 180 см.), е новиот плејмејкер на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром. Томас потпиша едногодишен договор со актуелниот шампион...

  Кошаркарите извадија победа во Луксембург

  Македонија победи во Луксембург 74-82 (13-21, 21-27, 31-16, 9-18) во рамките на четвртото коло од кошаркарските квалификации за пласман на Европското првенство. По четири...

  Специјален хороскоп создаден само за жени

  ЖЕНА БИК - Таа стои цврсто на земја и сака сѐ што е постојано и опипливо. За неа мечтаењето претставува само душевен мир, но никогаш не се задоволува со лажни ветувања и слатки илузии.

  Сексот во повозрасно доба е добар за жените, не толку за мажите

  Редовните сексуални односи во повозрасна возраст може да ги заштити жените од одредени здравствени проблеми, но ка мажите може да делуваат спротивно, сметаат научниците...

  Унгарија ја оддалечи Македонија од Евробаскетот

  Македонската кошаркарска репрезентација го запиша вториот пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство, пораз кој ја оддалечува од настап на континенталниот шампионат. Македонија, во средата...