6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чоколадно волшебство за секунди. Уникатен и лесен десерт со јогурт

  Потребни производи: 250-300 мл природен јогурт со висока масленост или грчки јогурт 100 грама чоколадо (50-70% какао) 50 милилитри млеко шеќер по желба Начин на приготвување: Се топи чоколадото со...

  Жени, не губете време! Еве кој е хороскопскиот знак со најголем „алат“

  Според книгата „Секстролоија“, постои поврзаност помеѓу хороскопскиот знак и големината на пенисот. Па, корисно е да се има оваа информација на ум. Овен Машките во знакот...

  Кои три хороскопски знаци се најголеми спонзоруши?

  Дознајте кои се трите хороскопски знаци кои сакаат да фаќаат спонзори?

  Ова се најопасните хороскопски знаци – бегајте од последниот!

  Хороскопскиот знак на кој му припаѓате многу говори за вашиот карактер. Сега се откри кои се трите знаци од хороскопот кои немаат влакна на...

  Дали знаете зошто сонуваме секс со непознати?

  Во совршениот свет, соновите би биле на она што го посакуваме во реалниот живот, би ни се „претурале“ пари, би имале маѓични моќи, би спиеле со најзгодните „парчиња“ кога и да посакаме.

  Направете го ова за него и тој повеќе нема да погледне во друга!

  Секоја врска по некое време минува низ криза и постои опасност се да заврши, затоа што веќе ви е здодевно или лесно се лутите...

  Ова најмногу ги возбудува мажите! Запаметете го добро и употребувајте го почесто во пракса!

  Убавата и нежна половина од човештвото вложува огромни маки за да изгледа фасцинантно, привлечно и секси. И покрај тоа сите напорни не се доволни зза...

  ЗВУЧИ ЧУДНО, НО ДЕЛУВА: Три совети за подобар секс!

  Овие три совети можеби на прв поглед ќе Ви звучат многу чудни, но со подолго нивно практикување, уживањето во сексот секако ќе Ви биде...

  Дознајте кои се 2-та хороскопски знака кои го управуваат светот?

  Овие два хороскопски знака поседуваат сила, која го контролира не само нивниот сопствен живот, туку и на другите околу нив

  ВИДЕО: На овој начин најлесно се постигнува оргазам кај жените

  Оргазмот е неверојатно искуство кое секој го доживува на различен начин, но истражувањата во светот покажуваат дека мажите многу полесно доживуваат оргазам од жените. Затоа...