6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Mustela Ermin“ ја претстави својата прва колекција

  Ревијата на брендот „Mustela Ermin“ во четврток вечер означи старт на тридневното модно случување во Музејот на современата уметност во Скопје, на кое ќе...

  Шокантно! Еве до што водат пластичните операции…

  Хируршките интервенции чинат едно мало богатство за да биде некој спектакуларен, но во светот не секогаш се врвни резултатите од нив, колку и да...

  Мулаомеровиќ нов селектор на БиХ

  Тренерот на Цибона, Дамир Мулаомеровиќ е именуван за нов селектор на кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина. Мулаомеровиќ кој е роден во Тузла, на функцијата...

  Евролига: МВП титулата за Де Коло

  Кошаркарот на ЦСКА Москва, Нандо Де Коло е прогласен за најкорисен играч во Евролигата оваа сезона. https://www.youtube.com/watch?v=hllxek1-V88 Францускиот репрезентативец зад себе има извонредна сезона, избори пласман...

  ВИДЕО: Како кукла – Благодарение на овој трик, трепките Ви ќе останат свиткани во текот на целиот ден!

  Потребни ви се само две минути, а ефектот е неверојатен! Секоја жена сака долги и извиткани трепки. Сепак, колку и да е добра Вашата техника, се...

  Цитати од Коко Шанел – правила во животот

  Коко Шанел - незаборавна, неповторлива, исклучителна! Оваа француска модна дизајнерка има многу да каже за животот. Погледнете ја следнава колекција од нејзините најинспиративни цитати кои во себе носат големи мудрости.

  6 знаци дека сте зависници од секс

  Без разлика дали зголемениот сексуален апетит може да се смета за психолошко растројство или не, постојат одредени карактеристики кои се заеднички за сите оние...

  Какви се хороскопските знаци кога се сингл?

  Како излегувате на крај со својот статус сингл, значително зависи од тоа кој е вашиот хороскопски знак.

  Петте хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите генијалци

  За некои тврдењата на астрологијата се целосна бесмислица, но истражувањето на научниците го потврдија токму спротивното. Откриена е врската меѓу природата на човекот, неговата...

  Влажни соништа: Тајната е откриена! Она што значат, може да Ви изгледа непријатно!

  Дали тоа значи дека не сте среќни во бракот? Што значи тоа, да сонуваш такви сништа со мажи или жени кои не се дури...