6 C
Skopje
сабота, декември 4, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ХУМОР

  ВИЦ: Каде е поубаво во рајот или во пеколот?

  Двајца блиски пријатели умираат во сообраќајна несреќа и отишле заедно кај Свети Петар...

  Дневна доза хумор: Студентите и нивните студентски маки

  Доаѓа богат студент на испит на факултет и професорот му поставува прашање?

  ВИЦ: Како функционира државата?

  Си седел еден цар на тронот и слушнал како некој вика: Ајде на убави јаболка-а-а-а. Погледнал преку прозорецот и видел еден старец со запрежна...

  Ниту една снаа не и вратила на свекрва си на ваков начин

  Во сообраќајна несреќа, мажот останал без дел од кожата на лицето, а неговата сопруга се понудила да му пресадат нејзина кожа…

  ВИЦ: Си биле Македонец, Американец и Французин

  Си биле Македонец, Американец и Французин, па секој се фалел за својата земја и начинот на живот.

  ВИЦ: Интервју за работа во Македонија

  ШЕФОТ: Имаш 50 цигли у авионот, ако едната а фрлиш, колку остануат.. КАНДИДАТОТ: Тоа бар лесно, остануат 49....

  ВИЦ: Кој е Перо од портирница?

  Работел Перо во портирница во една фирма, кога неговиот директор забележал дека буквално сите го поздравуваат. Кој како влегол во фирмата од вработени, до директори и странки се поздравувале со него.

  ВИЦ: Американски шпиуни на воената академија во Македонија

  Американските тајни служби одлучиле да испратат шпион во воената академија во Македонија. По 3 дена шпионот бил фатен и екстрадиран назад во Америка.

  ВИЦ: Како функционира државата?

  Си седел еден цар на тронот и слушнал како некој вика: „Ајде на убави јаболка-а-а-а!“ Погледнал преку прозорецот и видел еден старец со запрежна кола продава јаболка, а околу него толпа купувачи. Му се пријало на царот од овошјето, го викнал советникот и му рекол: „Еве ти пет златници, трчај да ми купиш јаболка за царот.“

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...