6 C
Skopje
сабота, декември 4, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ХУМОР

  ВИЦ: Зоки Поки заклучен на терасата јаде лепче со мармалад

  На родителите на Зоки Поки им се присакало, па му намачкале лепче со мармалад, го заклучиле на терасата и му рекле дека нема да...

  ВИЦ: Христијанин, Муслиман и Будист се докажувале чија вера е најсилна

  Си биле Христијанин, Муслиман и Будист и се карале чија вера е посилна. Така докажувајки се, се договориле да се фрлат од зградата и кој...

  Реклама на бензинска станица: Кој ќе наполни полн резервар, учествува во лотарија (ВИЦ)

  Реклама на бензинска станица: ” Кој ќе го наполни полн резерварот, учествува во лотарија за безплатен сe*с!“ Забележуваа двајца. Го полнат резервоарот и сакаат да...

  ВИЦ: Цветко и Трпе зборуваат германски во Германија

  Цветко оди во Германија на гости кај Трпе и одат во првата кафана да се најадат и напијат (а инаку Трпе бил само неколку...

  ВИЦ: Господ сака да му ја исполни последната желба на еден човек

  Починал еден човек и стигнал кај Господ. Господ знаејќи дека човекот е добар и дека правел добрини на земјата му рекол да каже една...

  ВИЦ: Блажо на гости кај Перо у Германија

  Отишол Блажо на гости кај Перо у Германија и овој му ја покажува куќата, огромна на три спрата. По неколку часа Блажо го стегнало стомак,...

  ВИЦ: Господ повикал Американец, Русин и Македонец кај него на разговор

  Господ вика Американец, Русин и Македонец кај него на разговор, да ги опомени за последен пат. Вика го Американецо и му вика: - Ако вие...

  ВИЦ: Како успеа човече да направиш толку богатство?

  Оди некој македонски архитект кај свој колега во Италија. Го гледа италијанецот со две куќи, три автомобили, пет мобилни телефони и сл...

  ВИЦ: Ало Розе, татко ти е на тел, мојш ли да ми а дадиш мајка ти

  -Ало Розе, татко ти е на тел, мојш ли да ми а дадиш мајка ти… -Не можам тате, на спратот е со вујче Тошо у...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...