6 C
Skopje
сабота, декември 4, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ХУМОР

  ВИЦ: Една кумановка дознала дека муж ву гу вара и решила да не прави проблеми

  Една кумановка дознала дека муж ву гу вара и решила да не прави проблеми, него да седне и да разговара с’с њега. Кажи ми у...

  ВИЦ: Државниот службеник и кафето

  Вработен во јавна администрација се враќа изнервиран од работа и и вели на жената: – Добро ма Маро, какво беше тоа кафе што ми го...

  Младото Македонче што сонуваше да стане Македонскиот Бил Гејтс

  Го одведоа Вакната во кабинетот на заменик-министерот и бидејќи работата ќе потрае неколку часа, го оставија таму да работи сам на тишина.

  ВИЦ: Македонијо ти ли си?

  Се вратил Трифун во Скопје по 20 годишна печалба во Австралија.

  ВИЦ: Пратеникот што решил да се откаже од политиката

  Се откажувам! Излегувам од листите, се откажувам од функцијата и воопшто – крај со политиката! Ти луд ли си колега? Што ти е? Страв ми е!...

  ВИЦ: Фичо удира во ново БМВ на семафор

  Застанува човек со ново БМВ на семафор ,кога одпозади ТРАС!! Се врти тој,гледа циго со фичо се удрило во БМВ-то. Попиздува човекот, излага од кола...

  ВИЦ: Блажо добил казнена пријава од УЈП за неплаќање на данок

  Блажо добил казнена пријава од УЈП за неплаќање на данок. Решил да оди до УЈП за да се моли да му ја намалат казната,...

  ВИЦ: Попот и неговиот папагал

  Некој поп имал папагал,што го сакал многу. Каде и да одел,секогаш го носел со себе,му купувал се и сешто,а во црквата местото му било...

  ВИЦ: Доаѓа папата во Македонија и го стопира полицаец

  Доаѓа папата во Македонија и на аеродром го дочекува лимузина со шофер. Но Папата му шепнал на шоферот: - Слушај пријателе, во Ватикан не ми...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...