6 C
Skopje
сабота, декември 9, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  20 годишната студентка Маја открива: Никогаш не сум имала односи за пари, но за еден час поминат со мене, мажите плаќаат околу…

  Маја има 20 години и не крие дека е „спонзоруша“. Овој морничав тренд толку многу зеде замав, што постојат сајтови кои повеќе потсетуваат на социјални мрежи за „продавање“. А, студентките од развиените земји полуделе по овој профитабилен, но ужасен начин на лесна заработка.

  „Во овој момент сум во бесен автомобил, еден маж ме носи дома, таму ме чека мајка ми која го одобрува мојот начин на живот“, вели Маја која има 20 години, пишува Daily Mail.

  Тоа е еден ден во животот на Маја, таа добива подароци, пари и услуги од претежно постари мажи кои ја искористуваат. Во Македонија се чувсвутвува како дома. При секое доаѓање не пропушта да посети некои од винариите и да дегустира…

  „Ако ми требаат пари за да ја платам сметката од телефонот, само одам на сајтот и околу 100 мажи сакаат се` да ми платат. Мажите кои навистина многу сакаат да ме видат, дури ми плаќаат и авионски карти. Пред некој ден седнав во ресторан и ја нарачав најскапата работа од менито, не знаев што е. Секако, тие ги покриваат трошоците, а притоа ми плаќаат и пари за тоа што сум дошла. Еден маж ми даде пари само за да седи до мене на плажа“, рекла Маја за Daily Mail во Австралија.

  Таа вели дека спонзорите се секакви, но секогаш добро ситуирани. Некои се оженети, некои не, но никогаш не влегува во врска и секогаш е сосема трезна.

  Секако, овој начин на живот има своја цена. И таа е далеку помрачна отколку што многу девојки помислуваат.

  „Се сретнав со многу сомнителен тип кој сакаше да ми плати карта за Мелбурн под услов да имам нешто со него. Го одбив. И покрај тоа што не спијам со никого за пари, осудите кои ги трпам се неверојатно болни. Ме осудуваат дури и пријателите, тоа е многу тешко да се поднесе“, раскажала оваа девојка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.