6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  15 цитати на Моника Белучи: „Жената може да сака како никогаш да нема да замине. Но, може да дојде ден кога ќе замине како никогаш да не сакала“

  Дали доволно се цените и почитувате себеси? дали дозволувате вашиот партнер или околината да влијае на вас и вашето мислење, изглед, одлуки..? Моника Белучи ги има вистинските цитати за вас.

  Прочитајте ги нејзините 15 цитати кои можеби ќе ве замислат и ќе ви направат да се чувствувате подобро.

  1. Убавината кај жените станува проблем во два случаеви: кога ја нема и кога не постои ништо друго освен неа.
  2. Нас всушност ништо не ни припаѓа. Ниту нашите сопружници, ниту нашите деца. Ние можеме само да споделуваме нешто со луѓето што ги сакаме.
  3. Жената може да сака како никогаш да нема да си замине. Но, може да дојде таков ден кога ќе замине како никогаш да не сакала.
  4. За мене стареењето значи станување подобар од она што си бил!
  5. Луѓето можат да им простат на другите за паметот, дури и за талентот, но за успехот и убавината – никогаш.
  6. Што ќе правам кога ќе остарам и кога мојот одраз во огледалото нема да ме радува? Истото што го правела и мојата мајка. Нема да се гледам во огледало – ќе гледам во своите деца.
  7. Секогаш на младите девојки им велам: „Научете да го сакате своето тело!“ Совршеноста не постои и сосема е очигледно дека дебелите жени не се помалку убави од слабите. Едноставно, треба да научите да се прифатите себеси такви какви што сте.
  8. На сите им се потребни илузии и токму поради тоа сакаме филмови.
  9. За ништо на светот не би посакала повторно да имам 20 години. Сега сум многу посреќна оттогаш, бидејќи во тој период се запознаваме себеси, се обидуваме да сфатиме што сакаме да бидеме, страдаме поради несигурност… Сега точно знам што ми е потребно и без што можам да живеам.
  10. Да бидеш убав на 20 години е сосема природно. Кога сте убави на 35 или 45 години, тоа е животна позиција.
  11. Според мене, со оглед на младоста и убавината, глупаво е да станете „спонзоруша“ на некој со долг џеб, и бесцелно да го трошите животот на секакви забави. Убавината ни е потребна како помош за да најдеме хармонија, љубов и смисла во овој хармоничен свет.
  12. Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие само признаваат дека сте подобри од нив.
  13. Убавината доаѓа до израз и станува интересна само кога е покриена со облека.
  14. Женственост – тоа е хармонија, природност и сензуалност.
  15. Не ги разбирам жените кои велат дека ги понижува тоа што мажите ги посакуваат. Мислам дека тие едноставно не се согласуваат самите со себеси.

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.