6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало.

  Повредена е и мајката на двете загинати деца.

  Полицијата соопшти дека кога пристигнала, 2-годишното девојче и нејзиниот 5-месечен брат веќе биле мртви.

  Повредите на мајката се исто така сериозни и таа е хоспитализирана.
  Двата питбула биле еутаназирани од ветеринари, соопшти Канцеларијата на шерифот на градот Шелби.

  Имињата на децата и нивната мајка не беа објавени.

  Шерифот Џон Морис рече дека истрагата за тоа што довела до трагедијата се уште е во тек.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.