6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сметка од ноќен клуб од Хвар од која боли глава: Со парите можеа да купат половно БМВ! (ФОТО): Со парите можеа да купат половно БМВ! (ФОТО)

  И додека некои луѓе едвај скрпуваат крај со крај и тешко можат да си дозволат летен одмор, некој во ноќен клуб на хрватскиот остров Хвар плати неверојатно голема сметка за пијалоци – речиси 100.000 куни ( околу 13.000 евра).

  – За тие пари може да се купи автомобил, да речеме половно БМВ 1 од 2015 година, или нова Опел Корса, Цитроен Ц1 …, пренесува Слободна Далмација.

  Пиеле шампањ, коктели, сокови. Сметката е спподелена на социјалните мрежи.

  Погледнете ја и сами сметката:
  Во сметката се наведува дека во вторникот вечерта тие потрошиле скоро 100.000 куни за пијалоци, а најмногу е одвоено за пет шишиња „фенси“ текила Don Julio Anejo – 24.000 куни.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.