6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка.

  Многу се пишува и зборува за неверството и токму поради тоа се појавуваат одредени невистинити тврдења кои сите ги прифаќаат како факти.

  Постојат многу митови за изневерата. Некои велат: „Ако еднаш бил неверен, пак ќе биде“, други пак тврдат: „Мажите изневеруваат повеќе од жените“. Но, колку вистина се крие во тие клишеа?

  Колку и да било тоа точно во минатото, денес работите се менуваат. Сè повеќе жени ги изневеруваат своите партнери и ако се генерализира, мажите и жените изневеруваат подеднакво често.

  Една од причините поради кои почесто слушаме за неверства од мажи е тоа што жените поумешно успеваат да ја сокријат изневерата.

  Тешко е да се врати довербата по неверството, но тоа не значи дека нема начин врската да се обнови. Во многу случаи тие кои одлучуваат да продолжат понатаму, успеваат да изградат уште посилна врска.

  „Оженет сум и имаме два сина. Во брак сме 8 години и често слушам како жена ми ме изневерува додека сум на работа.

  Ја сакам толку многу што секогаш мислев дека ми завидуваат, љубоморен на мене и затоа ми велат дека ИМАМ РОГОВИ, и на добро.

  Кога една баба од селото ми рече да внимавам, бев многу загрижен.
  Бидејќи жена ми не излегуваше од дома, единствениот начин на кој ме изневеруваше беше кога бев на работа.

  Еден ден го замолив шефот да ми даде слободен ден и порано се вратив дома сам. Машките чевли пред куќата беа доволна причина за да ги разберам.

  Пред да влезам во куќата, извадив еден удел и влегов со цел да го победам тој дечко. Влегов во спалната соба и бев изненаден кога видов дека во мојот кревет, се кумот и сопругата, има човек за кого исто така ќе го дадам животот.

  Не можев да поверувам, останав без зборови од стресот, го испуштив уделот и ја напуштив просторијата. Наскоро и тој излезе, минувајќи покрај мене дека не ме ни погледна, барем да ми извини, не знам…

  Кога дојдов на себе, ја избркав жената од куќата. Не и дозволив да ги земе синовите со себе, но додека ја истерав, таа ми рече ШТО ДА ТИ ПРАВАМ КОГА ДЕЦАТА НЕ СЕ ТВОИ.

  Не знам што да мислам, не верував на никого дека сопругата ме изневерува, па се случи ова, сега ми рече дека синовите не ми се мои, боже, што да правам? Како да знам дали се мои? ”

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.