6 C
Skopje
петок, септември 22, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пронајдено безживотно тело на 7 годишно дете кое било пријавено за исчезнато

  Безживотно тело на 7-годишно дете било пронајдено во поток во скопското село Грушино, информира МВР.

  -Вчера во 18 часот во Полициско одделение Арачиново било пријавено дека околу 11:00 часот во село Грушино од домот се оддалечил 7-годишниот Ш.Р. од село Грушино.

  Во 20:15 часот од страна на полициски службеници лицето е пронајдено во потокот крај селото, без знаци на живот.

  Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција – соопштија од полицијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.