6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Подведувала девојче за секс и ѝ ги земала парите

  СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.Д.(20) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „детска проституција“.

  Во периодот од 04.07. до 13.07.2020 пријавената во повеќе наврати подведувала 15–годишно девојче да дава сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и во Велес, а паричниот износ кој го добивала за услугите ѝ го одземала.

  На 13.07.2020 девојчето го пријавило настанот, по што биле преземени мерки.

  Фото илустрација

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.