6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Ова е најбогатиот музичар на Балканот, ја шие и Лепа Брена, еве колку вили има и колку „тежат“

  а овој музичар кој е од Сараево, а стана познат во целиот свет, се смета дека важи за еден од најбогатите луѓе во регионот, и дека ја надминал дури и Лепа Брена.

  Станува збор за поранешниот фронтмен на најпопуларната рок група „Бијело дугме“, а сегашен водач на „Оркестар за свадби и пог реби“, Горан Бреговиќ.

  Се проценува дека неговото богатство вреди 35 милиони евра.

  Имено, како што тврдат неговите соседи, Бреговиќ има околу 15 куќи само во Белград, од вкупно триесет.

  Кога ќе дојде во Србија со своето семејство, тој живее во луксузна вила на Сењак опкружен со висока ограда и со далечинско контролирана врата од гаражата.

  Горан Бреговиќ има многу успеси во бизнисот, а покрај тоа што е еден од најуспешните музичари надвор од границите на поранешна Југославија, тој може да се пофали и со успешен приватен живот.

  Познато е дека од брачната заедница со Џенана Бреговиќ, Брега има три ќерки – Ема, Лула и Уна.

  Ако го погледнеме неговото потекло, неговиот татко е Хрват, мајката му е Србинка, неговата сопруга е муслиманка и сите три ќерки се од различна религија.

  Од гледна точка на неговата сопруга Џенан Бреговиќ и негова, тоа е избор на нивните наследнички.

  Моите деца кога беа мали, тие беа муслимани за време на Бајрам затоа што тогаш добиваа подароци, а за време на Божиќ и Велигден беа христијани затоа што и тогаш добиваа подароци.

  Сега веќе не знам што слават. Мислам дека само средната, која сега е во пубертет, е будист.

  Тоа, се разбира, не ми пречи. Моите деца ќе бидат Французинки, иако сакаат да доаѓаат во нашиот регион и имаат другарки тука – рече тој и додаде:

  A, за мојата сопруга и за мене е доцна, ние двајцата секогаш ќе бидеме наши. Лечени наши. Теш-ко е во животот од тоа да се излечиш“, рече Бреговиќ пред неколку години во интервју за „Блиц“.

  Секоја вила на Горан Бреговиќ се проценува на најмалку еден милион евра. Тој има имот од 450 квадратни метри на Јахорина во Босна и Херцеговина.

  Потоа, тој има две куќи во Пераст и дом за стари лица, во кој има инвестирано нешто повеќе од милион евра, потоа вили во Париз, Истанбул итн.

  Според медиумите, Новак Ѓоковиќ е „тежок“ со 220 милиони долари, Горан Бреговиќ и Здравко Чолиќ со по 20 милиони, а легендарниот Владе Дивац има заработено 45 милиони долари.

  Фото: Јутјуб принтскрин

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.