6 C
Skopje
сабота, декември 4, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Не знам зошто работи?! Невеста шокирана од ова барање на нејзиниот вереник ја откажа венчавката!

  Иако можеби мислите дека ја познавате сржта на вашиот партнер, понекогаш некои работи се појавуваат подоцна. Оваа млада жена беше убедена во тоа.

  Една невеста откажала свадба со својот вереник со кого е во врска седум години откако била изненадена од неговото шокантно барање. Имено, како што пренесува Мирор, таа дознала дека нејзиниот свршеник , за кого верувала дека е љубезен и скромен, неколку пати на своето семејство рекол дека жената не треба да работи, туку само да биде домаќинка.

  “Не знам зошто работи, зарем не е работа на нејзиниот сопруг? Жената треба да биде мајка и да се грижи за децата”, откри таткото на невестата што му рекол свршеникот на неговата ќерка.

  Додека неговата ќерка ја планирала церемонијата, нејзиниот свршеник договорил состанок со нејзините родители, додавајќи дека таа не смее да присуствува.

  Потоа разговарале за понатамошни планови и за тоа како неговата жена треба да биде домаќинка но не и да работи. Нејзиниот татко бил изненаден од идејата, особено затоа што знаел дека неговата ќерка сака да ги оствари своите соништа. Иако му рекле да размисли за тоа и да не и кажува ништо, тој ги игнорирал нивните молби и и открил сè.

  “Почна да плаче велејќи дека не знае дека нејзиното момче има таков сексистички начин на размислување. Ме праша што може да направи сега, и и реков дека може да ја откаже свадбата ако не сака да се омажи”, рекол таткото и додал :
  “Токму тоа се случи, а сега нејзиното момче и неговите родители ми се јавуваат и ми велат дека му ја одземав љубовта. Покрај тоа, нејзините пријатели ме напаѓаат затоа што уништив” среќен брак “, но важна ми е само среќата на ќерка ми”.

  На прашањето дали не е во право кога ја советуваше својата ќерка да ја откаже свадбата, еден корисник на Редит одговорил:
  “Ја спасивте вашата ќерка од пеколен живот. Жал ми е што морала да помине низ тоа”.

  Latest Posts

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  АКТУЕЛНО

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.