6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Многу богато семејство нуди работа од соништата, но има само еден услов

  Многумина од нас сонуваат да одат на пат околу светот, но за жал обично ни недостасуваат време или средства.

  Семејството Тилотсон од американската сојузна држава Јута нуди работа од соништата – да оди со нив и нивните три деца на патување низ светот како бебиситерка.

  Покрај плаќањето на апсолутно сите трошоци, парот ветува и добра плата од околу 1.500 долари, пренесува Метро, ​​пренесе Блиц.

  Американците наведуваат и дека бебиситерката ќе има по неколку слободни часови секој ден покрај двата слободни дена секоја недела.

  Семејството Тилосон планира да го започне своето патување во јули од Њујорк и да се упатат кон Скандинавија, а потоа во Исланд. Следни дестинации се Полска, Унгарија, Италија, Шпанија, Турција, Австрија и Франција.

  Во декември семејството ќе се врати дома две недели на Божиќ (и бебиситерката ќе може да се врати дома, билетите се на трошок на работодавецот). На почетокот на 2024 г Американците ќе летаат во топли земји – Хаваи, Нов Зеланд или Азија.

  Семејството, сепак, има еден основен услов за идната бебиситерка. Таа мора да има педагошко образование и искуство во работа со деца на возраст од 3-6 години.

  Но, од каде на парот толку пари за такво патување?

  Пред неколку години, двајцата одлучија дека им се допаѓа овој начин на живот на постојано патување и основаа компанија за дистрибуција на храна, која доставува до 20 земји.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.