6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи.

  Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба и дедо. Три милиони луѓе, колку што досега го гледале видеото, останаа без текст и ова е објаснувањето на Каролин.

  – Мајка ми и тато работеа цело време, па за мене главно се грижеа постари браќа и сестри, а за мене најмногу се грижеше сестра ми, која е 16 години постара од мене.

  Кога имав 13 години, навистина сакав фотоапарат, а моите родители ми рекоа дека ќе треба сама да заработам пари за тоа.

  Никогаш немавме полно пари. Така, таа моја најстара сестра, онаа 16 години постара од мене, го замоли своето момче кое имаше фарма да работам за него. И беше така.

  Тоа помина, а потоа една вечер тој ми се јави и ми рече: „Знам нешто што ќе ти го сврти животот 180 степени“. Не знам како, но знаев дека ќе ми каже дека сестра ми е всушност мајка ми. Така беше – вели таа.

  Керол вели дека нејзиното семејство живеело во Полска во 90-тите години на минатиот век, што во тоа време било крајно конзервативно. Така, нејзините баби и дедовци биле принудени да ја сокријат бременоста на нивната ќерка, тогаш тинејџерка.

  – Работите што ги сфаќав полека ми стануваа јасни. На пример, еднаш имавме систематски преглед на училиште, а јас бев водена од мојата постара сестра, всушност од мајка ми.

  Моето име и презиме беа напишани на моите документи, а името на сестра ми беше под името на моите родители. Кога ја прашав зошто, таа ми рече дека е грешка – вели оваа тик токерка.

  Керол вели дека планирала да крие од своето семејство дека ја дознала вистината, но не издржала неколку недели откако дозна сè, им кажа и тие да знаат.

  Како што вели, секој се обидува да не влијае многу на нивната врска и некако да ја прифати, но сепак е исклучително чувствителна семејна тема.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.