6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мака мачите со ситни влакненца на лицето? – Решете го проблемот природно

  За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната.

  • 2 лажички брашно
  • 1/4 лажички куркума во прав
  • 3-4 лажици млеко
  • 1 лажиче сок од лимон
  • 1 лажица кокосово масло

  Се меша се во сад да се добие хомогена смеса. Нанесете дебел слој паста, избегнете ги очите, усните и веѓите.

  Нека се суши 10 минути. Истријте ја од лицето со прсти и измијте се со топла вода. Резултатот ќе ве воодушеви.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.