6 C
Skopje
петок, септември 22, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Леброн дебитираше, Лејкерси поразени од Денвер (Видео)

  Најдобриот играч на денешницата, Леброн Џејмс, со пораз дебитираше за ЛА Лејкерс. Во првиот меч во претсезоната Лејкерси беа поразени од Денвер Нагетс 107:124.

  Џејмс на дебито имаше ефект од девет поени, три скока и три асистенции. Најефикасен кај „езерџитте“ беше Џавел Мекги со 17 поени, еден повеќе од Брендон Инграм и два од Кајл Кузма.

  Кај Денвер седум играчи постигнаа двоцифрен број поени, најефикасен беше Џамал Мареј со 18, Тајлер Лајлес имаше 14 поени, седум скока и четири асистенции.

  Деби за новиот тим имаше и Демар Дерозан. Поранешниот играч на Торонто Репторс одигра 18 минути во победата на Сан Антонио Спарс над Најами Хит 104:100. Дерозан мечот го заврши со седум поени.

  .@DeMar_DeRozan gets his first bucket in a @spurs uniform! #NBAPreseason pic.twitter.com/DfqOFD8Rg1

  — NBA TV (@NBATV) September 30, 2018

  На останатите натпревари: Чикаго Булс со 128:116 го победи Њу Орлеанс Пеликанс, додека Бостон Селтикс славеше 115:112 во дуелот со Шарлот Хорнетс.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.