6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Двајца затвореници се обиделе да силуваат 19-годишен струмичанец во охридскиот затвор

  МВР соопшти дека во затворот во Охрид имало обид за силување на осуденик.

  -На 15.09.2020 во 10:45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 09.09.2020 околу 03:00 часот, во собата на  19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него.

  За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираше полицијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.