6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вујкото на Мартин му остави во наследство запуштена штала, но внатре лежеше неочекувано богатство

  Французинот Мартин Бојер имаше неверојатна среќа. Човекот се покажа како наследник на напуштена фарма од неговиот покоен вујко. И иако првично мислел веднаш да се ослободи од имотот, кога ја отворил вратата буквално останал без зборови.

  Пред неговите очи се отвори глетка на бројни винтиџ автомобили. Мартин сфатил дека неговиот вујко оставил зад себе неколку згради со бесценети модели, од кои некои биле во прилично лоша состојба.

  Излегува дека неговиот роднина цел живот собирал стари автомобили што ги нашол во различни делови на Европа.

  Неговата колекција вклучува вкупно 60 уникатни Bugatti, Hispano-Souza, Talbot-Lago, Maserati, Ferrari, Delahaye и други егзотични брендови. Човекот контактирал со водечкиот француски експерт за стари автомобили, Матје Ламуре, кој веднаш пристигнал и бил зачуден. Мартин беше воодушевен кога дозна какво е вистинското наследство што ми го остави неговиот вујко.

  Целата колекција ќе ја стави на аукција одеднаш. Наддавањето започнува со неверојатни 12 милиони евра!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.