6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Брачен пар се вратил од одмор и останал шокиран кога видел кој ги чека на каучот! Не можеа да им веруваат на очите!

  Брачен пар од Австралија неодамна се вратил од одмор кога забележале непоканет гостин дома.

  И тоа не каков било, туку таков што многумина сонуваат да го видат одблиску. Тие немаат поим како коалата завршила во нивниот дом.

  -Кога влеговме во домот, видовме симпатична, меки коала како седи на каучот. Изгледа како да гледам телевизија.

  Но, наместо да побегне, коалата останала мирна на своето место.

  Таа само седеше и ги гледаше сопствениците и чекаше да го напуштат нејзиниот нов дом.

  Откриле дека бара засолниште бидејќи надвор е студено времето, па не ја избркале од дома. Наместо тоа, тие направија селфи. Набрзо ја вратиле коалата во природата, каде што и припаѓа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.