6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Наскоро повторно ги поместуваме стрелките на часовникот – еве каде веќе не го менуваат времето!

  Доаѓа пролет, а со неа доаѓа и преминот кон летно сметање на времето, како и секоја година. Во 2023 година, сите ние мора да ги...

  Tри дена имал ЗАПЕК: Лекарите му откриле ШОКАНТЕН предмет во ЦРЕВАТА

  Лекарите откриле шокантен предмет заглавен во цревата на маж по три дена запек

  Иранец чија сопруга го однела во болница поради запек ја криел тајната на вистинската причина.

  Лекарите подоцна опишале како извадиле огромен туѓ предмет од неговиот ректум кој бил таму три дена.

  Сопругата го донела 50-годишниот неименуван маж во болница откако се загрижила за неговиот недостаток на апетит, болки во стомакот и запек. Тој немаше други загрижувачки симптоми и не беше болен.

  Но, по томографијата, шокантната вистина излезе на виделина. Таа покажа полно шише со вода од 250 ml заглавено во карлицата. Дното се заглави во ректумот, па дури и влезе во дебелото црево, додека горниот дел од шишето беше на околу 10 mm од отворот на анусот.

  Молчеше поради срамот, а само по среќа не си ги дупна цревата. после тоа бил однесен директно на операција.

  Откако мажот поминал пет дена на болничкото одделение, се уште немало знаци на внатрешно оштетување и бил отпуштен. Тој бил упатен на психијатриска клиника, како што пишува во „Клинички извештаи за случаи“, бидејќи е забележано дека има депресија.

  Експертите велат дека во повеќето случаи, туѓи предмети се вметнуваат во анусот за сексуално задоволство.
  Најчесто се опишуваат „пластични или стаклени шишиња, краставици, светилки, како и светилки, рачки со секири, метли, моркови, дрвени или гумени инструменти“.

  Во случај на туѓи предмети кои мора да се отстранат хируршки, повеќе од две третини од пациентите се мажи на возраст меѓу 30 и 40 години. Некои хирурзи сугерираат дека преваленцата се зголемува, се вели во весникот. „Пациентите може да се жалат на симптоми како што се двосмислена абдоминална болка, ректално крварење, болка, а понекогаш и запек.

  Одложувањето на третманот – обично поради срам – ја комплицира веќе опасната ситуација, велат лекарите. „Компликации како што се одложена перфорација или обилно ректално крварење може да се појават дури и по отстранувањето на предметот.

  Latest Posts

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Наскоро повторно ги поместуваме стрелките на часовникот – еве каде веќе не го менуваат времето!

  Доаѓа пролет, а со неа доаѓа и преминот кон летно сметање на времето, како и секоја година. Во 2023 година, сите ние мора да ги...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.