6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Овие големи грешки ги направив како сопруга и сега сум бивша

  Слоен Бредшо била 10 години ви брак. Но, тој завршил кога сопругот ја изневерил и оставил за друга жена.

  Сега, откако престанала да беснее, таа открива како самата е виновна за она што и се случило.

  „Сопругот ме изневери и остави. Претходно ме избегнуваше и да се оптоварува со работа. Прво му ја префрлив вината затоа што ме лаже, изневерува и го запоставува семејството, но не бев во право.

  Јас се фокусирав само на себе, на својата улога како нежна и несебична жена, на сликата која ја создадов сама за себе. Тек кога пронајдов добар терапевт сфатив што правам.

  И тоа не беше убаво откритие.

  Сега знам дека овие 4 работи ми го уништија бракот:

  1. Ги ставав децата на прво место

  Лесно е да ги сакаш своите деца, за тоа не треба многу труд. За бракот е потребен труд. А кога и да требаше да се грижам за бракот, бев зафатена со децата. Често планирав нешто што мојот сопруг не можеше да направи. Голем број на ноќи поминав во креветите на децата, кривејќи го што рчи.

  2. Не им поставив граници на своите родители

  Моите родители често доаѓаа кај нас, често и ненајавени. Одеа на одмори со нас. Ги караа нашите деца пред нас. Мојот страв да не ги навредам ме спречи да поставам граници. Заради тоа мојот сопруг беше оженет со моето семејство, не со мене.

  3. Му ја одземав машкоста

  Мислев дека во љубовта најважна е искреноста, а сите знаеме дека вистината боли. Постојано негативно му зборував за неговите другари, за неговата мајка, за колегите.

  Наместо да му го зајакнам егото, јас му го распарчив. Често го потценував, му зборував како не е важен. Му висев на глава за работите кои ги погреши. Понекогаш зборував со него како да е дете, како ништо да не разбира.

  4. Не се трудев ниту да научам да се карам

  Да, постои вистински начин на кој треба да се расправате. Јас често се трудев да премолчам некои големи работи, а малите кои ме нервираа постојано еруптираа. Токму затоа станав страшна од сите мои изливи на бес.

  Овој текст не го напишав за да го вратам, ниту да му барам простување. Го напишав бидејќи не можев да верувам колку долго ја држев главата во темнина.

  Уште ме боли што мојот маж се одлучи да го најде решението на проблемите во креветот на некоја друга жена, но сега барем знам дека не е виновен само тој.“

  Извор: Crnobelo.com

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.