6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ДЕСТИНАЦИИ

  Од десетте најбогати светски градови, само еден е во Европа

  Студија спроведена од страна на истражувачката куќа New World Wealth покажала дека Лондон е единствениот европски град на листата со десет најбогати градови во...

  Човечката негрижа може да уништи еден од најпознатите туристички бисери

  Кожни инфекции, контаминација на водата за пиење, оштетување на коралите и загадување на плажите се само...

  (Видео) Некогаш најбогатиот град во Африка денес е град на духови

  Во последниве шест децении напуштените објекти на еден град ги прекриваат наноси од песокот на пустината Намиб, која во Африка зафаќа површина од 50.000...

  (ФОТО) Дубаи: Првиот луксузен апартман на вода со подводни соби

  Соединетите Арабски Емирстава се познати по нивниот луксуз, сончево време и неверојатни градби. Како дополнение на неверојатните хотели и згради, веќе можат да си...

  (Видео) Село во Германија се продава за 125.000 евра

  Продажбата на цело село во источната германска сојузна држава Бранденбург привлече повеќе од 40 заинтересирани лица. Селото Алвин би требало да биде продадено в сабота,...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...