6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФОТО

  ФОTO: Погледнете ја црната страна на брзата храна

  На следниве неколку фотографии кои беа објавени на фејсбук можете да видите вработени во ресторани за брза храна како ги извршуваат нивните работни задачи. ...

  Адријана Лима во „секси“ фотосесија

  Познатата манекенка и топ модел Адријана Лима неодамна сними нова фотосесија „En Fuego” што значи „пожар“, но и „секси“. Познатата Бразилка сними црно-бела фотосесијата...

  ФОТО: Руски свадбени фотографии какви што немате видено

  Да, за руското лудило нема граници и овие слики од традиционални руски свадби го докажуваат тоа целосно. Тие не можат да се коментираат, тие само треба да се видат...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...